Letiště Vídeň Adresa: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Rakousko Kód: VIE Nadmořská výška: 183 m Telefon: +43170070 .

Vídeň (VIE)

Založil ve fóru Letiště

Ano, koupeno opět přímo u GE, několik let bez problémů, nedala jsem na ně dopustit. To sloučení asi moc dobroty nepřinese, každopádně nedohledala jsem info, že dotace města na ranní a večerní vlakový spoj na/z  letiště by měla být jen po nějakou omezenou dobu .. ještě koncem června šlo koupit tento spoj za 290,- na termíny v srpnu, teď do konce roku nevidím nic levnějšího než 430,- .. škoda.

0 Citovat

Ahoj, máte zkušenost s délkou odbavení na letišti do Izraele? Kolik času je ideální být tam předem? Díky

0 Citovat

DO Izraele standard. Zábava začíná cestou Z Izraele.

0 Citovat

Pro let do Tel Avivu je na security zvláštní fronta s důkladnější kontrolou. Ale celkem to odsejpalo. Podle mě 2 hodiny předem úplně  stačí. 

1 Citovat

Doporučený čas príchodu na letisku by mal byť uvedený pri online check-in. Závisí aj od času odletu, či bude dopravná špička alebo nie.

Počítaj asi 1 hodinu na security, presuny po letisku 20 minút, zatvorenie brány 30 minút pred odletom a príp. odbavenie batožiny na priehradke 1 hod. Za normálnych okolností 2 hod. pred odletom (3 hod. ak podávaš batožinu) sú postačujúce. Ak chceš mať úplnú istotu, pridaj k týmto časom rezervu 1 hod.

1 Citovat

Jak to je ve Vídni po příletu z non-schengen a následně přesun na connection flights za účelem návštěvy popříletového salónku?

Z dnešního dne vím, že následuje mini security, ale zas tolik času a tak dobrou náladu na úřadu jsem neměl.

Chtějí při ní i vidět i letenku? Pokud ano, spokojí se s tvrzením, že jdete do salónku?

Díky.

0 Citovat

Takže mě vlastně napadá, kolik času při návratu v TA na letišti? Já tam byla naposledy asi před 15 lety a už ti to moc nepamatuji :)

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Jak to je ve Vídni po příletu z non-schengen a následně přesun na connection flights za účelem návštěvy popříletového salónku?

Z dnešního dne vím, že následuje mini security, ale zas tolik času a tak dobrou náladu na úřadu jsem neměl.

Chtějí při ní i vidět i letenku? Pokud ano, spokojí se s tvrzením, že jdete do salónku?

Díky.

 

Tam by měla být nějaká ta chodba s výtahem do D-gates, kde je potom pasovka směr Vienna lounge, kde paní stačí říct, kam letíš. Ale nezkoušel jsem. Na autobus nevim, jestli se z non-schengenu bez security dostaneš. 

 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Jak to je ve Vídni po příletu z non-schengen a následně přesun na connection flights za účelem návštěvy popříletového salónku?

Z dnešního dne vím, že následuje mini security, ale zas tolik času a tak dobrou náladu na úřadu jsem neměl.

Chtějí při ní i vidět i letenku? Pokud ano, spokojí se s tvrzením, že jdete do salónku?

Díky.

 

Takto jsme šli do salonku loni, nebyl problém. Je třeba před průchodem jednosměrnými dveřmi (vedou k zavazadlům) uhnout a po schodech se dostanete do terminálu. A pak je mezi non-schengen a schengen pasová kontrola (v tomto směru to není příliš obvyklé, tak tam byl jen jeden celník). Celník se pořád ptal kam letíme a nějak chvíli nechápal že už jsme doletěli a chceme jen do salonku. Ale pustil nás 😉 

0 Citovat

Kod na zlevneni Parktiger parkoviste, nevite nekdo? Diky

0 Citovat

Myslím, že to bylo Parktiger10.

0 Citovat

Urlaubstracker10

0 Citovat

skuste aj HAPPY, mne to dalo dolu 3 eura (asi fix)

1 Citovat

Diky, funguje jen Parktiger 10. 
Netusite nekdo, jak cca v 1:30 rano dostat z letiste na parkoviste LEVNE🤦‍♀️, vlak uz nejede.

0 Citovat

Kolik Vás tam to parkování stojí?

Dívala jsem se na osm dnů v listopadu a stojí to 32 Eur mínus tedy ta sleva, ale plus dalších 32 Eur cesta tam a zpět pro dvě osoby.

My parkujeme na Orange a stojí to na stejnou dobu 68 Eur, ale jelikož jsme čtyři tak se to vyloženě vyplatí, protože shuttle je v ceně.

Už u dvou osob bych neváhala, protože jestli dám 29+32 nebo 68 tak to už mě fakt nezabije a mám okamžitý transfer 24 hodin denně.

0 Citovat

59,3€/10dnu po sleve, 2+2… na letiste vlakem to je cca 10€ a zpet nevim zatim. Nic levnejsiho sem nanasla.

0 Citovat

Přesun z Partiger na letiště a následně zpět jsem řešil na jaře, taky nám nevycházely časy pro přesun vláčkem a následně nazpět. Koupili jsme tedy nakonec lehce drahší parking na parkovišti Mazur, odkud je přeprava přímo na terminál busem, který jezdí 24 hod. denně/15-30 min. v ceně parkovného. Tak to zvažte, ušetříte za vlak a je to spolehlivé.

https://www.mazur-parken.at/cz

0 Citovat

Souhlas, ale Mazur je pořád ještě o pár euro dražší než Orange parking. Pro ten příklad, který jsem psala výše je rozdíl Orange=68, Mazur=75,52

0 Citovat

Tiger sa oplati najma na take kratke parkovanie - 2-4 dni. Napr. na vikend vysiel Tiger 9 eur (+2 +2  eura vlak, zase nemusia sa vsetci trepat na parkovisko, mozu pockat na letisku) a Mazur by bol za 40.

@JanaV_1 - tak keby v pripade Orange vs. Mazur pri tom cenovom rozdiele by som nevahal a Mazur bral

0 Citovat

@JanaV

Jasně, ale musíte volat řidiče pro odvoz, což je třeba mezi 2-3 nad ránem ne moc jisté, kdy přesně dojede (bus na Mazuru jezdí přes noc pravidelně co 30 minut). A taky předávat klíčky od vozu atd., prostě v poměru cena výkon mi v nepříznivou hodinu vychází komfortněji bezpečný Mazur. Přijedu, odstavím auto, nic neřeším, nikam nevolám, sednu na bus, jedu až na terminál a to samé nazpět.

Jinak ve vhodnou dobu je samozřejmě Parktiger dobrá volba.

0 Citovat

No, tak já mám jinou zkušenost. Z Vídně létáme několikrát do roka. Mazur je dražší a potom, co se nám několikrát stalo, že jsme přijeli nebo přiletěli těsně po odjezdu busu a museli jsme 30 minut čekat, tak jsme vyměnili Mazur za Orange. Vždy po příjezdu hned odjíždíme na letiště, vždy tam byl hned odvoz, a po příletu volám hned jak mám kufry a nikdy jsme déle než 10 minut nečekali.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Diky, funguje jen Parktiger 10. 
Netusite nekdo, jak cca v 1:30 rano dostat z letiste na parkoviste LEVNE🤦‍♀️, vlak uz nejede.

Na stránce 5 jízdního řádu koukám, že by měla S7 odjíždě v 1:19 směr Vídeň. To by nestačilo? Dřív to myslím takto pozdě nejezdilo.

https://www.oebb.at/de/dam/jcr:f...kif907.pdf

0 Citovat

Dá se to shrnout tak, že volba parkoviště se odvíjí mj. od délky parkování, počtu lidí v autě, časů letů a dalších preferencí... Co je pro jednoho jasná volba může být pro druhého nevyhovující. 

4 Citovat

Ve Vídni používám taky Orange. Hlavně kvůli ceně a taky proto, že se platí až při vyzvednutí auta. Teď se mi 2x stalo, že musel zrušit parkování 1 hodinu před příjezdem bez toho aniž bych něco platil. 

U Tigeru, pandy a Mazuru nevím jaký jsou storno podmínky.

0 Citovat

Jezdí tedy ten noční spoj GE na letiště z té kusé koleje u Nových sadů? Má to někdo vyzkoušený?

0